Rochester | Date: | Jan 23rd | |
Division 1 | Rnd 11 | Tongala | Home |
Skip | Third | Second | Lead |
Peter Holzer | Don Gillies | Helen Holzer | Robert Clayton |
Richard Feuk | Garth Wiffen | John Boyd | Tim Quinlan |
John Weeks | Les Walles | Graham Willis | Gerard Browne |
Side Manager | Richard Feuk | Coach | |
Division 2 | Rnd 11 | Tongala | Away |
Skip | Third | Second | Lead |
Brian Trengove | Peter Stahl | Kaye Barker | Francis Keech |
Allan Benson | Brian Jones | Allan Crilly | Peter Stack |
Leigh Milgate | Ross Turner | Shane Ryan | Bert Smolenaars |
Side Manager | Ross Turner | Coach | |
Division 3 Green | Rnd 11 | Echuca | Home |
Skip | Third | Second | Lead |
Jane Mc Callum | Jenny Major | Bruce Kneebone | Noel Sexton |
David Murray | Jeanette Kneebone | Phil Hampson | Glyn Francis |
Mal Macraild | Norm Christie | Yvonne Smolenaars | Graham Prince |
Side Manager | Mal Macraild | Coach | |
Division 3 Red | Rnd 11 | Moama | Away |
Skip | Third | Second | Lead |
Graeme Chambers | Des Hocking | Kevin Hall | William Ault |
Kevin Burrow | Janis Tamburini | Hedley Moon | Don Thompson |
Anton Gusak | Mick Ellis | Gavin Houlihan | Ron Gledhill |
Side Manager | Kevin Hall | Coach |
Rochester | Date: | Dec 12th | |
Division 1 | Rnd 7 | Mathoura | Home |
Skip | Third | Second | Lead |
Garth Wiffen | Les Walles | John Boyd | Helen Holzer |
Richard Feuk | John Weeks | Robert Knight | Graeme Willis |
Peter Holzer | Bruce Major | Allan Benson | Robert Clayton |
Side Manager | Bruce Major | ||
Division 2 | Rnd 7 | Mathoura | Away |
Skip | Third | Second | Lead |
Brian Trengove | Peter Stahl | Tim Quinlan | Ron Gledhill |
Don Gillies | Allan Crilly | Gerard Browne | Gavin Houlihan |
Leigh Milgate | Hedley Moon | Graeme Chambers | Kaye Barker |
Side Manager | Hedley Moon | ||
Division 3 Green | Rnd 7 | Elmore | Home |
Skip | Third | Second | Lead |
Jane Mc Callum | Bruce Kneebone | Sam Watkins | Noel Sexton |
David Murray | Jeanette Kneebone | Graham Prince | Glyn Francis |
Mal Macraild | Janis Tamburini | Kevin McCormack | Mary Burrow |
Side Manager | Mal Macraild | ||
Division 3 Red | Rnd 7 | Rich River | Away |
Skip | Third | Second | Lead |
Ross Turner | Des Hocking | Kevin Hall | William Ault |
Rex Moller | Greg Watkins | Kevin Burrow | Don Thompson |
Anton Gusak | Mick Ellis | Tony Scott | Peter Stack |
Side Manager | Kevin Hall |
Rochester | Date: | Dec 5th | |
Division 1 | Rnd 6 | Tongala | Away |
Skip | Third | Second | Lead |
Garth Wiffen | Les Walles | John Boyd | Helen Holzer |
Richard Feuk | John Weeks | Robert Knight | Graeme Willis |
Peter Holzer | Bruce Major | Daryl Hooper | Rob Clayton |
Side Manager | Bruce Major | ||
Division 2 | Rnd 6 | Tongala | Home |
Skip | Third | Second | Lead |
Brian Trengove | Peter Stahl | Tim Quinlan | Ron Gledhill |
Allan Benson | Don Gillies | Allan Crilly | Gavin Houlihan |
Leigh Milgate | Hedley Moon | Shane Ryan | Kaye Barker |
Side Manager | Hedley Moon | ||
Division 3 Green | Rnd 6 | Mathoura | Away |
Skip | Third | Second | Lead |
Jane Mc Callum | Norm Christie | Sam Watkins | Noel Sexton |
David Murray | Jeanette Kneebone | Burt Smolenaars | Graham Prince |
Mal Macraild | Janis Tamburini | Bruce Kneebone | Phil Hampson |
Side Manager | Mal Macraild | ||
Division 3 Red | Rnd 6 | Lockington | Home |
Skip | Third | Second | Lead |
Ross Turner | Des Hocking | Kevin Hall | William Ault |
Graeme Chambers | Rex Moller | Kevin Burrow | Anton Gusak |
Tony Scott | Mick Ellis | Francis Keech | Peter Stack |
Side Manager | Kevin Hall |
Rochester | Date: | Nov 28th | |
Division 1 | Rnd 5 | Echuca | Away |
Skip | Third | Second | Lead |
Garth Wiffen | Les Walles | John Boyd | Helen Holzer |
Richard Feuk | John Weeks | Robert Knight | Graeme Willis |
Peter Holzer | Bruce Major | Daryl Hooper | Rob Clayton |
Side Manager | Bruce Major | ||
Division 2 | Rnd 5 | Echuca | Home |
Skip | Third | Second | Lead |
Brian Trengove | Brian Jones | Peter Stahl | Ron Gledhill |
Allan Benson | Don Gillies | Allan Crilly | Gavin Houlihan |
Leigh Milgate | Hedley Moon | Shane Ryan | Kaye Barker |
Side Manager | Hedley Moon | ||
Division 3 Green | Rnd 5 | Moama | Home |
Skip | Third | Second | Lead |
Jenny Major | Norm Christie | Yvonne Smolenaars | Noel Sexton |
David Murray | Jane McCallum | Bruce Kneebone | Graham Prince |
Mal Macraild | Jeanette Kneebone | Phil Hampson | Rod McAsey |
Side Manager | Mal Macraild | ||
Division 3 Red | Rnd 5 | Echuca | Away |
Skip | Third | Second | Lead |
Ross Turner | Des Hocking | Kevin Hall | Greg watkins |
Graeme Chambers | Rex Moller | Kevin Burrow | Anton Gusak |
Tim Quinlan | Mick Ellis | Tony Scott | Peter Stack |
Side Manager | Kevin Hall |
Rochester | Date: | Nov 28th | |
Division 1 | Rnd 5 | Echuca | Away |
Skip | Third | Second | Lead |
Garth Wiffen | Les Walles | John Boyd | Helen Holzer |
Richard Feuk | John Weeks | Robert Knight | Graeme Willis |
Peter Holzer | Bruce Major | Daryl Hooper | Rob Clayton |
Side Manager | Bruce Major | Coach | |
Division 2 | Rnd 5 | Echuca | Home |
Skip | Third | Second | Lead |
Brian Trengove | Brian Jones | Peter Stahl | Ron Gledhill |
Allan Benson | Don Gillies | Allan Crilly | Gavin Houlihan |
Leigh Milgate | Hedley Moon | Shane Ryan | Kaye Barker |
Side Manager | Hedley Moon | Coach | |
Division 3 Green | Rnd 5 | Moama | Home |
Skip | Third | Second | Lead |
Jenny Major | Norm Christie | Yvonne Smolenaars | Noel Sexton |
David Murray | Jane McCallum | Bruce Kneebone | Graham Prince |
Mal Macraild | Jeanette Kneebone | Phil Hampson | Rod McAsey |
Side Manager | Mal Macraild | Coach | |
Division 3 Red | Rnd 5 | Echuca | Away |
Skip | Third | Second | Lead |
Ross Turner | Des Hocking | Kevin Hall | Greg watkins |
Graeme Chambers | Rex Moller | Kevin Burrow | Anton Gusak |
Tim Quinlan | Mick Ellis | Tony Scott | Peter Stack |
Side Manager | Kevin Hall | Coach |
Rochester | Date: | Nov 14th | RESULTS | ||
Division 1 | Rnd 3 | Rich River | Home | SCORED | AGAINST |
Skip | Third | Second | Lead | ||
Garth Wiffen | Les Walles | John Boyd | Robert Clayton | ||
Richard Feuk | Bruce Major | Robert Knight | Graeme Willis | ||
Peter Holzer | Brian Trengove | Helen Holzer | Don Gillies | ||
Side Manager | Bruce Major | ||||
Division 2 | Rnd 3 | Rich River | Away | ||
Skip | Third | Second | Lead | ||
John Weeks | Brian Jones | Peter Stahl | Ron Gledhill | ||
Allan Benson | Daryl Hooper | Allan Crilly | Gavin Houlihan | ||
Leigh Milgate | Hedley Moon | Shane Ryan | Bert Smolenaars | ||
Side Manager | Hedley Moon | ||||
Division 3 Green | Rnd 3 | Rochester Red | Home | ||
Skip | Third | Second | Lead | ||
Jenny Major | Norm Christie | Yvonne Smolenaars | Noel Sexton | ||
Jane Macallum | Jeanette Kneebone | Graham Prince | Mary Burrow | ||
Mal Macraild | Janis Tamburini | Phil Hampson | Rod McAsey | ||
Side Manager | Mal Macraild | ||||
Division 3 Red | Rnd 3 | Rochester Green | Away | ||
Skip | Third | Second | Lead | ||
Kevin Burrow | Des Hocking | Kevin Hall | Bruce Kneebone | ||
Graeme Chambers | Rex Moller | David Murray | Anton Gusak | ||
Kaye Barker | Mick Ellis | Tony Scott | Peter Stack | ||
Side Manager | Kevin Hall |
RESULTS & LADDER (click here to go to the CVBD website for results)